Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muf Supermuf ROXY

 

Jméno: Muf Supermuf Roxy                              Volací jméno: Roxy, Roxul, Rox, Bambulo

 

V letních měsících v roce 2006 jsem rýpala do svého přítele, že chci opět pejska. Postupem času rýpání přešlo ve vztekání se, brek a tajné plány. 

 

Na začátku října jsem se vzdala svého chtíče s rozhodnutím, na pejska je brzy. Se slzami v očích jsem se loučila se jmény, plány na výlety, sportovními cíly a tiskla v rukou obojek. V tom přišel domů přítel s jiskrou v očích a fotografií bearded collie:"pro toho si zítra jedeme!"=) Naštěstí fotku stáhnul z vedlejšího inzerátu a domluvil opravdu borderku.

 

Roxula se narodila nejmenované blue-merlácké mamince nedaleko Prahy společně se svými 5 sourozenci 11.8.2006. Bohužel to byl pro agiliťáckou fenku od koní Stříbrný Permoník 2. vrh v tomto roce, tentokrát také s papírovým, pracovně úžasným psem z Bohemia Alké a proto Roxinka nemá průkaz původu. Ale to nám vůbec nevadilo. Stejně to bude miláček i bez nich!

 

Při výběru ze zbývajících štěňat byla moje volba hned jasná. Pravidelně černobíla fenečka by se mi líbila. Ale chtěla jsem pejska, co mne dostane v Praze občas ven(teď bych byla občas ráda doma), tak jsem si i ozkoušela pár rad z knih o výběru agiliťáckého pejska. I tímto výběrem prošla nejlépe a byla moje! Jak byl přítel proti, tak najednou chtěl i blue-merle, ale tu až později;)

 

S medvědí chlupatou kuličkou nás Roxinky nový strejda Lukáš odvezl domů. Byla tak sladká! První večer jsme strávili na koberci zkoušením které jméno by se ji líbilo. Zprvu měla být jenom Muf, Mufina, ale postupným krácením, sčítáním i dělením jsme došli ke zdárnému výsledku - Muf Supermuf Roxy. V tu dobu jsem ještě netušila, jak moc jsme se trefili...

 

A tak to všechno začalo...

 

Štěněčí hrátky, domácí loužičky, roztrhané povlečení, na truc pročůraná postel i se spícím přítelem, přečtené porno časopisy, samostudium floristiky, čalounictví a jiných řemesel přes základní poslušnost, únorové koupání se v řece, poznávání psích přátel, townagility a pokusů o první tríčky až k frisbee, agility, flyballu, dogdancing, doktreking a výletění s labíky. Což jsou naše nynější nejoblibenější aktivity a vlastně veškerý náš život o kterém vás tady budeme informovat...

 

  Lenka & Roxy